Všechny informace o aktuální situaci na energetickém trhu, dodavateli poslední instance a možnosti uzavřít nové smlouvy naleznete na portálu www.dodavatelposledniinstance.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Firmy a korporace


S jakou úsporou můžete počítat?
Jedná se o reprezentativní příklad.

DODÁVKA SILOVÉ ELEKTŘINY

Silová elektřina (182 MWh)

Pravidelný měsíční plat

222 240 Kč

0 Kč

159 198 Kč

540 Kč

PLATBY ZA DISTRIBUCI

Distribuce elektřiny

290 503 Kč

209 941 Kč

Celkem

512 743 Kč

369 679 Kč

Celková úspora

143 064 Kč


DOMLUVTE SI S NÁMI SCHŮZKU  Příloha (nepovinná)

  Nejlepší nabídku vytvoříme, pokud nám nahrajete i svoje vyúčtování. Max. velikost 1 souboru je 2 MB.

  Povolené typy souborů jsou: jpg, .jpeg, .png, .gif, .pdf, .doc, .docx, .ods, .odf.  Co byste měli vědět?


  Co změna dodavatele obnáší? Budu muset měnit elektroměr nebo dráty?

  Ničeho se nebojte, změna dodavatele je pouze „papírovou“ záležitostí. Všechny dráty i elektroměr vám zůstanou ty, co už máte. Měníte totiž jen dodavatele, distributor (a tedy i vlastník kabelů a elektroměru) zůstává stejný.

  Jaký je rozdíl mezi distributorem a dodavatelem?

  Distributor zajišťuje transport elektřiny (plynu) z elektrárny (plynovodu) k vám a stará se o údržbu fyzického vedení energií. Distributora změnit nemůžete, leda by k vašemu domu někdo postavil nové vedení nebo potrubí.

  Dodavatel je společnost, od níž kupujete samotnou elektřinu (plyn) coby komoditu. Proto si můžete mezi dodavateli vybrat. Smlouvu můžete uzavřít s jakýmkoli dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu (plyn) přes svou distribuční síť propustit.

  Co všechno platím v rámci vyúčtování za elektřinu?

  Cena elektřiny se skládá z platby pro dodavatele, distributora a daní (DPH a daně z elektřiny). Platí přitom, že zhruba polovinu částky s daněmi platíte dodavateli a polovinu distributorovi.

  Větší část celkové ceny tvoří platba odvíjející se od vaší spotřeby (platba za kWh elektřiny), přesto každý rok zároveň zaplatíte nemalou část na měsíčních poplatcích.

  Co všechno vlastně platím v rámci vyúčtování za plyn?

  Cena plynu se skládá z platby pro dodavatele, distributora a daně (DPH). Platí přitom, že zhruba tři čtvrtiny částky s daní platíte dodavateli a zbylou část distributorovi.

  Větší část celkové ceny tvoří platba odvíjející se od vaší spotřeby (platba za kWh plynu), přesto každý rok zároveň zaplatíte zpravidla několik tisíc na měsíčních poplatcích.


  NEVÍTE SI RADY?

  NECHTE NÁM NA SEBE KONTAKT, OZVEME SE VÁM S POMOCÍ.

  Potřebuji poradit