Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Přepis elektřiny (plynu) - otázky a odpovědi

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , ,
Přepis je změna zákazníka v odběrném místě. Samostatný proces je to pak díky tomu, že stávající smlouva v odběrném místě je ukončena a zároveň vzniká nová smlouva na nového zákazníka. Nový zákazník má právo si vybrat nového dodavatele elektřiny nebo plynu a nemusí tak přebírat často nevýhodné podmínky stávajícího zákazníka.CO JE TO PŘEPIS? (Přepis elektřiny nebo přepis plynu)
Přepis je změna zákazníka v odběrném místě. Samostatný proces je to pak díky tomu, že stávající smlouva v odběrném místě je ukončena a zároveň vzniká nová smlouva na nového zákazníka. Nový zákazník má právo si vybrat nového dodavatele elektřiny nebo plynu a nemusí tak přebírat často nevýhodné podmínky stávajícího zákazníka.

JAKÉ DOKLADY BUDU POTŘEBOVAT K PROVEDENÍ PŘEPISU?
Nový zákazník musí doložit vlastnický vztah k nemovitosti, nejčastěji formou kupní či nájemní smlouvy. Podle dodavatele bude možná potřeba doložit i něco dalšího. Určitě si také vytvořte předávací protokol. Díky němu se vám nestane, že zaplatíte spotřebu někoho jiného.

JE MOŽNÉ VYPLNIT UKONČENÍ SMLOUVY ZA PŮVODNÍHO ZÁKAZNÍKA?
Ano, je nutné, aby Vám původní zákazník udělil plnou moc, nebo podepsal rovnou formulář plné moci nového dodavatele. Pro tyto účely můžete využít formuláře, které vám rádi zašleme.

MŮŽU PROVÉST PŘEPIS Z DOMÁCNOSTI NA FIRMU?
Samozřejmě. Pokud tak chcete učinit, neváhejte nás kontaktovat.

JAK DLOUHO PŘEPIS ELEKTŘINY NEBO PLYNU TRVÁ?
V zásadě lze říci, že pokud je všechna dokumentace v pořádku, lhůty pro vyřízení se pohybují od jednoho dne po čtrnáct kalendářních dní. Pakliže však chybí některý z nezbytných dokumentů, délka přepisu se může protáhnout až na jeden měsíc.

JAK POZNÁM, ŽE BYL PŘEPIS ELEKTŘINY NEBO PLYNU DOKONČEN?
K termínu ukončení dodávky přichází původnímu zákazníkovi konečné vyúčtování. K termínu zahájení dodávky naopak novému zákazníkovi dodavatel zašle potvrzení o provedení přepisu.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!