Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Sleva na elektřinu nebo plyn díky cashbacku

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Dnes, více než kdy jindy, se každý snaží ušetřit na energiích co nejvíce. Ne vždy však můžete získat výhodnější cenu již nyní, nejčastěji protože je vaše smlouva ještě pod závazkem. Jak získat slevu na dodávku elektřiny? Funguje to s elektřinou podobně jako u mobilních tarifů?Slevový byznys se otřásá v základech. Slevových portálů ubývá a nepsaná jednička mezi slevovými servery, Slevomat, mění svoji strategii.Slevy postupně vycházejí z módy, trendem se naopak stává cashback, se kterým uživatelé šetří při každém nákupu. Metoda je to výhodná pro všechny strany. Prodávající zaplatí provizi zprostředkovateli až v momentě nákupu, nakupující dostává slevu od zprostředkovatele a má v ní tak zahrnuté i další bonusy. To se vyplatí prodávajícímu především díky tomu, že neplatí za reklamu ani za drahé proklikávací kampaně, předpokládá se také, že zákazník bude věrnější, protože cashback dostává opakovaně.

Sleva na elektřinu a plyn vs. Cashback z vyúčtování

Pokud zůstaneme u elektřiny a plynu, není příliš programů, které by se dodávkám energií věnovaly. Obrat z dodávek energií je pak vždy započítáván z tzv. "obchodní části" vyúčtování. Tedy z toho, co platíte dodavateli částka za distribuci zohledněná není. Někteří poskytovatelé výhody pak zohledňují pouze jednorázovou slevu nikoli procenta z obratu. Většinou se však jedná o zprostředkovatele nikoli dodavatele energií.

Dlouhodobějších výhod jednoznačně dosáhnete díky cashbacku. Pokud se o ceny nestaráte pravidelně, jedná se o jednoznačně výhodnější řešení.

Věrnostní programy s cashbackem pro dodavatele energií

Cashback u dodavatele Yello Energy

Jediným dodavatelem program Creedo Yello Energy, který svým zákazníkům s touto věrnostní kartou nabízí 1,5% cashback a 0,5% navíc, z doporučení. Na stránkách věrnostního programu uvádějí zavádějící 2%. (Chybně protože 0,5% z doporučení a 1,5% z vlastní spotřeby nejde sčítat tak, aby výsledek dával dohromady 2%) Cashback 1,5% dodavatel vrací z každé zálohové platby.
Více o podmínkách cashbacku naleznete přímo na stránkách dodavatele!

Registrace do programu je ZDARMA. Plastovou kartu si můžete nechat zaslat za 100,-. Dodavatel na svých stránkách upozorňuje, že slevu poskytne jen při prodloužení stávající smlouvy nebo při podpisu smlouvy na nové odběrné místo s ceníkem standard. Zákazníků s jiným ceníkem nejspíš nebude vyhověno.

CashbackSleva na elektřinu u dodavatelů elektřiny a plynu díky cashback world

Věrnostní program dříve známý jako Lyoness poskytuje cashback hned u několika dodavatelů a zprostředkovatelů. Ti poskytují cashback od  1% do 5%.  U všech níže vypsaných dodavatelů jsme se pokoušeli vyvolat poptávkové řízení. Pouze dodavatelé X energie a Česká energetická budoucnost nám nabídli srovnatelný produkt s těmi, které mají uvedené na internetových stránkách.  Dodavatel Moravská plynárenská a Stabil energy nám chtěli prodat produkt výrazně dražší nežli je současná cena na trhu, výhodu navíc uplatňují pouze na produkty s upravenou cenou.

DodavatelDetail výhodyZvýhodňuje všechny produkty
Enbezo - Energie bez obav1% + 1 SP?
Moravská plynárenská4% + 4 SPNE
X Energie2% + 1 SPANO
STABIL ENERGY s.r.o.5% + 6 SPNE
Česká energetická budoucnost2% + 1 SPANO

Mimo peněz na váš účet, vám z každého nákupu přibývají tzv. shoping points, které můžete využít na nákupy v celé síti partnerů s cashbackem. Obdobné výhody jako od svého dodavatele tak můžete získat i z nákupů v síti Tesco, restauracích Mcdonalds nebo v železářství u vás v ulici.

Jak cashback získat?

Registrace do Cashback world je zdarma, zaregistrovat se můžete zde. O výhodu se dotazujte přímo svého dodavatele. Cashback z vašeho příštího vyúčtování elektřiny nebo plynu vám může nahradit neustále hledání levnější ceny. Rozdíly v cenách nebývají často větší než jednotky procent.

Znáte i jiné způsoby jak získat benefity z vašeho vyúčtování? Napište nám je! V případě, že chcete benefit získat a nevíte jak,  rádi vám pomůžeme s výběrem dodavatele nebo registrací k výhodám.

 
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!