Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Zdražení ČEZu postihne i domácnosti s ceníkem GARANT - AKTUALIZOVÁNO

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , ,
Často se mluví o navyšování cen u společnosti ČEZ. Po letech chaosu v produktech, ČEZ výrazně zjednodušil svoje produktové portfolio. S účinností od 1.1.2019 se pak chystá ČEZ změnit ceny zákazníkům se smlouvou na dobu neurčitou a dříve velmi silně propagovanou řadou GARANT.Garant už není potřeba

Když ČEZ představil svoje nové ceníky,  které trefně nazval "Elektřina na x let", začal ukončovat prodej produktové řady GARANT, která úspěšně zachraňovala jeho zákazníky. (Soudíme tak ze zkušenosti většiny zákazníků, kteří s ceníkem GARANT přišli, opravdové marketingové účely mohou být jiné.) Ceník GARANT si kromě jiného zachoval stejnou cenu, po celý rok, i po zdražování, které ČEZ vyhlásil začátkem roku.

Vyšší cena za delší závazek

Paradoxem již zmíněné produktové řady, je vyšší cena za 2 roky závazku než se závazkem na 1 rok.

Přesné ceny, které zákazníkům ČEZ od nového roku nastaví ještě neznáme. Prozatím ohlásil zvedání ceny u ceníku COMFORT pouze v jednotarifním pásmu. Ceník GARANT pak od nového roku nejspíš přejde pod některou z modernějších řad.

(Pro srovnání jsme využili cenu jednotarifní sazby D01d z těchto ceníků: 3roky1701 2roky1704 2roky1701 1rok1804 1rok1709 comfort1806 comfort1701 garant1701 3roky1804)

Odstoupení od smlouvy a zajištění výhodnější ceny

Pokud vás dodavatel informoval o chystaných změnách s předstihem alespoň 30 dnů před jejich účinností, musíte stihnout odstoupit od smlouvy nejpozději 10 dnů před dnem zvýšením ceny nebo změnou smluvních podmínek. Když dodavatel na svou informační povinnost zapomněl nebo ji promeškal, lhůta pro odstoupení se prodlužuje na 3 měsíce od data zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek. Vzor výpovědi naleznete přímo na našem webu. Lepší cenu vám pak rádi pomůžeme zajisti přímo v chatu nebo emailem.

AKTUALIZACE 1.12.2018 - Ve znamení stejné ceny pro všechny

Aktuální zdražování řeší každý dodavatel různě. Nové ceníky ČEZu však nastavují stejnou cenovou hladinu všem, se závazkem i bez něj. Nový je i stálý měsíční plat, který se nově zařadí mezi ty nejdražší na elektřině vůbec. Týkat se, podle všeho, bude jen jednotarifních odběrných míst. Pro nejčastější sazbu D01d a D02d je jeho výše stanovená na 98,6 s DPH (84,49 bez DPH). Nová cena komodity je pak 1551,- Kč bez DPH. V jednotarifu je opět shodná  pro všechny produktové řady. Nové ceny elektřiny na rok 2019 můžete najít na stránkách dodavatele.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!