Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Živnostníci a domácnosti


Kolik můžete každý rok ušetřit?
Jedná se o reprezentativní příklad.

FIXNÍ PLATBY (ROČNĚ)

Fixní platba elektřina

Fixní platba plyn

600 Kč

1 120 Kč

540 Kč

1 000 Kč

DODÁVKA KOMODITNÍ SLOŽKY

Silová elektřina (5 MWh)

Spotřebovaný plyn (18 MWh)

6 725 Kč

19 020 Kč

6 185 Kč

16 140 Kč

PLATBY ZA DISTRIBUCI

Distribuce elektřiny

Distribuce plynu

16 004 Kč

4 717 Kč

14 195 Kč

4 717 Kč

Celkem

48 186 Kč

42 777 Kč

Celková úspora

za včasnou platbu

5 409 Kč

dalších 446 Kč na konci roku


DOMLUVTE SI S NÁMI SCHŮZKU  Příloha (nepovinná)

  Nejlepší nabídku vytvoříme, pokud nám nahrajete i svoje vyúčtování. Max. velikost 1 souboru je 2 MB.

  Povolené typy souborů jsou: jpg, .jpeg, .png, .gif, .pdf, .doc, .docx, .ods, .odf.


  Co bude následovat po odeslání formuláře?

  Vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete. Porovnání cen elektřiny pro domácnosti i firmy je nezávazné a bezplatné. Během pracovního dne vás kontaktujeme a podle vašich možností se s vámi sejdeme nebo vypracujeme srovnání do emailu.

  Co změna dodavatele obnáší? Budu muset měnit elektroměr nebo dráty?

  Ničeho se nebojte, změna dodavatele je pouze „papírovou“ záležitostí. Všechny dráty i elektroměr vám zůstanou ty, co už máte. Měníte totiž jen dodavatele, distributor (a tedy i vlastník kabelů a elektroměru) zůstává stejný.

  Jaký je rozdíl mezi distributorem a dodavatelem?

  Distributor zajišťuje transport elektřiny (plynu) z elektrárny (plynovodu) k vám a stará se o údržbu fyzického vedení energií. Distributora změnit nemůžete, leda by k vašemu domu někdo postavil nové vedení nebo potrubí.

  Dodavatel je společnost, od níž kupujete samotnou elektřinu (plyn) coby komoditu. Proto si můžete mezi dodavateli vybrat. Smlouvu můžete uzavřít s jakýmkoli dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu (plyn) přes svou distribuční síť propustit.

  Mohu si vybrat konkrétní dodavatele do srovnání? Jaké dodavatele elektřiny nebo plynu srovnáváte?

  Do srovnání standardně vybíráme námi preferované dodavatele, se kterými máme jen ty nejlepší zkušenosti. Vybrat si ale můžete kohokoli a my jej poptáme za vás. Srovnání cen energií může mít i podobu aukce, kdy vaši cenu dražíme veřejně.

  Co všechno platím v rámci vyúčtování za elektřinu?

  Cena elektřiny se skládá z platby pro dodavatele, distributora a daní (DPH a daně z elektřiny). Platí přitom, že zhruba polovinu částky s daněmi platíte dodavateli a polovinu distributorovi.

  Větší část celkové ceny tvoří platba odvíjející se od vaší spotřeby (platba za kWh elektřiny), přesto každý rok zároveň zaplatíte nemalou část na měsíčních poplatcích.

  Co všechno vlastně platím v rámci vyúčtování za plyn?

  Cena plynu se skládá z platby pro dodavatele, distributora a daně (DPH). Platí přitom, že zhruba tři čtvrtiny částky s daní platíte dodavateli a zbylou část distributorovi.

  Větší část celkové ceny tvoří platba odvíjející se od vaší spotřeby (platba za kWh plynu), přesto každý rok zároveň zaplatíte zpravidla několik tisíc na měsíčních poplatcích.


  NEVÍTE SI RADY?

  NECHTE NÁM NA SEBE KONTAKT, OZVEME SE VÁM S POMOCÍ.

  Potřebuji poradit