Všechny informace o aktuální situaci na energetickém trhu, dodavateli poslední instance a možnosti uzavřít nové smlouvy naleznete na portálu www.dodavatelposledniinstance.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Comfort Energy zdražuje, Maxim Energy zdražuje i podnikatelům

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , ,
Pro nikoho není překvapením, že i Comfort Energy na sebe nenechalo čekat se zdražením elektřiny na rok 2019. Na Bohemia Energy navázaný dodavatel oznámil zdražení s účinností od 1.1.2019. Cenové hladiny nepřekvapí, firmy ze stáje Bohemia Energy mají prakticky totožné ceníky.Comfort Energy zdraženíI Comfort Energy, zdražoval již několikrát během roku. Vývoj jednotlivých produktových řad ukazuje náš graf. Stejně jako u ceníku Bohemia Energy, nedochází pouze ke zvýšení ceny silové elektřiny, ale zároveň dodavatel zdražuje i stálý měsíční plat.

Ten se typicky liší podle distribučního území. U produktové řady SINGLE, která na začátku roku 2018 startovala s jednotným stálým měsíčním platem 55,- pro všechna distribuční území, došlo ke zvýšení na finální hodnoty 65,- (distribuce E.ON), 79 (distribuce PRE a ČEZ). U produktové řady PRIM se fix zdražuje stejným směrem na stejné částky, rozdílem je tedy jen to, že původní ceny ze začátku roku byly 50,- (E.ON), 60,- (ČEZ) a 79,- (PRE).

Výsledná cena MWH elektřiny je pak pro všechna distribuční území stejná 1529,- s ceníkem SINGLE a 1521,- s ceníkem PRIM.

Pro úplnost ještě uvádíme, že cenu komodity v grafu srovnáváme pouze v jednotarifním pásmu D01d, jedná se o cenu bez DPH a ostatních daní.

Maxim energyMaxim Energy zdražuje ceníky elektřiny i plynu pro domácnosti i podnikatele. Účinnost změn je k 1.1.2019

U ceníků došlo ke zdražení stálého měsíční platu elektřiny z 50,- na 58,- bez DPH. Cena 1 MWh elektřiny na rok 2019 se pak zvedla z 1055,- na 1270,-. U plynu se pak cena zvedá v průměru o 70,- za MWh. Stálý plat zůstává stejný. Všechny ceníky naleznete na stránkách dodavatele.

Odstoupení od smlouvy a zajištění výhodnější ceny

Pokud vás dodavatel informoval o chystaných změnách s předstihem alespoň 30 dnů před jejich účinností, musíte stihnout odstoupit od smlouvy nejpozději 10 dnů před dnem zvýšením ceny nebo změnou smluvních podmínek. Když dodavatel na svou informační povinnost zapomněl nebo ji promeškal, lhůta pro odstoupení se prodlužuje na 3 měsíce od data zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek. Vzor výpovědi naleznete přímo na našem webu. Lepší cenu vám pak rádi pomůžeme zajisti přímo v chatu nebo emailem.

Související: 

>> Bohemia Energy zvedá cenu zákazníkům s ceníkem Jubileum - AKTUALIZOVÁNO <<
>> Vlastní plyn není záruka nejnižší ceny - MND zvedá ceny plynu <<
>> Dražší elektřina pro podnikatele. Zdražení oznámil E.ON i Bohemia Energy<<

 

 

 
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!