Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Nejčastější lži obchodních zástupců

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , ,
Článek průběžně aktualizujeme a doplňujeme o perličky z terénu. Pokud vám obchodní zástupce mezi dveřmi tvrdí některou z následujících vět, buďte opatrní! Nejspíše lže!Někteří dealeři se vydávají za pracovníka vašeho současného dodavatele. Zejména pokud se jedná o ČEZ, INNOGY, PRE nebo E.ON, mějte se na pozoru.  Například PRE D2D obchodníky ani nevyužívalo. Každý dodavatel, vám rád ověří, zda člověk mezi dveřmi je od něj nebo ne a proto není nic jednoduššího než vašemu dodavateli energií zavolat. Ověřit si, zda vám volají od vašeho dodavatele můžete úplně stejně, obchodníci si mezi sebou předávají i roky staré databáze, na základě kterých mají hrubou představu o tom u jakého dodavatele jste spolu s vašimi kontakty, pokud vám tedy volají ze soukromého mobilu nebo pevné linky, ověřte si je.

Obchodní zástupce vám předloží listinu, o které tvrdí, že je nezávazná nebo informativní a vyžaduje podpis. Informativní a nezávazné se přece nepodepisuje. Pročtěte si všechno co podepisujete. Vše co podepíšete doma v obýváku se dá vypovědět. Lhůta je 14 dní, tak to neodkládejte.

Demonstrace úspory na nižší měsíční záloze. Nižší měsíční záloha neznamená nižší cenu elektřiny nebo plynu. Cenu si můžete ověřit na srovnávači ERÚ. Pokud vám obchodník nedokáže spočítat, kolik za příští vyúčtování zaplatíte, počkejte si a nic nepodepisujte.

Věci zdarma, většinou za nic nestojí. Pokud vám někdo někdy dával reklamní propisku, určitě si pamatujete, že k ní předávací protokol nebyl. O žárovkách platí to samé.

Pokud ne dnes, tak vám zítra odpojíme plyn! Touto větou se nechalo napálit nemálo zákazníků. Věřte, nic není tak horké a odpojování plynu bývá předem nahlášeno i u neplatičů. Ohlášení o výměně nebo odpojení měřidla se dělá písemně, možná emailem ale nikdy ne osobně. Nenechte se tedy zastrašit.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!