Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Struktura EAN kódu a něco málo o Distributurech

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , ,
Znáte systém EAN kódů, který na území ČR využíváme? Dozvíte se, jak poznat na jakém území distributora se odběrné místo nachází, jak vypadá struktura EAN kódu a další užitečné informace. Jak fungují distribuční poplatky nebo kdo je to distributor elektřiny se v článku však nedozvíte.EAEAN kódN kód je označení sloužící k jednoznačné identifikaci odběrného místa. EAN kód je 18-ti ciferné číslo a naleznete na faktuře od svého dodavatele elektřiny. EAN je pevně svázaný s odběrným místem a objektem ve kterém je realizována dodávka elektřiny. Samotná nemovitost však může mít více odběrných míst elektřiny, tedy i více EAN kódů. V některých případech také můžete mít více odběrných míst elektřiny díky vašemu charakteru spotřeby. (Např. dobíjení elektromobilu)

Systém EAN kódu je ve skutečnosti vetším systémem mezinárodního číslování obchodních položek. Jedná se o jednotnou mezinárodní číselnou identifikaci, zejména spotřebních výrobků a dalších obchodovatelných položek. Na většině produktů je najdete ve formě čárového kódu. Díky tomuto systému začínají ty naše číslem 859 ty slovenské pak 858. (Další označení zemí původů naleznete třeba na wikipedii, vyzkoušet si pak najít nějaké zboží můžete třeba i v centrální databázi EAN)

EAN kód využívaný v energetice, je trochu složitější formou kódu, než najdete na výrobcích z obchodu. To díky počtu číslic, kterých je 18. V kódu pak můžete najít systém, podle kterého poznáte distributora nebo oblast ve které se odběrné místo nachází.

 

EAN

 

mapa

EAN kód můžete zjistit například u svého dodavatele elektřiny nebo distributora. Je pravděpodobné, že se budete muset identifikovat a prokázat svůj vztah k odběrnému místu.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!