Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Tip na zimu: Elektrické topení, co topí zdarma.

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , , , ,
Našli jsme pro vás novinku! Stylový radiátor, který při topení vydělává. Objednat si jej můžete zde.

Odborníci se přou, jestli se ve skutečnosti jedná o počítač, který pasivně ohřívá váš domov, nebo o topení pasivně těžící digitální měny. Je tedy otázkou, zda na opravu pozvat IT nebo topenáře. Radiátor QC-1 navržený počítačovou společností Qarnot by měl být údajně schopen těžbou kryptoměn hradit minimálně vynaložené náklady na elektřinu. Jedná se tedy o přímotop, který vytápí váš domov zdarma.Jak uvádí výrobce na svém webu:  Teplo QC-1 je vytvářeno dvěma grafickými kartami vloženými do zařízení ty těží krypto měny, tedy při vytápění vyděláváte peníze.

Těžba krypto měn, je proces, při kterém tažební počítače ověřují složité početní transakce, za to jsou odměňovány tou krypto měnou, kterou ověřují. V základním nastavení můžete těžit  Ethereum, Bitcoin či Litecoin. Dá se ovšem předpokládat, že do budoucna přibudou další.  Ovládat zařízení můžete pomocí aplikace ve vašem mobilu. Začít vytápět zadarmo můžete pouze se zásuvkou na elektřinu a připojením k internetu. Ve vašem mobilu pak zjistíte, kolik jste svým topením vydělali.  (Vaším nákladem jsou pak poplatky za elektřinu. Elektřinu si s námi  můžete zajistit mnohem levnější než je na trhu běžné.)

Přímotop QC-1 s příkonem 650 W doma určitě zaujme. Černé zařízení s dřevěnou horní deskou a světelnými indikátory je navrženo v retro stylu 50. let. Je naprosto tiché a vytopí bez problému místnost o rozloze 20m2.

Při současném kurzu eura je přímotop za necelých 75 tisíc korun (2 924,17€). Vysoká pořizovací cena, může člověka odradit, pokud však chcete topit v zimě zdarma je nejvyšší čas na to objednávat. Dodací lhůta může být i větší než měsíc. Dobře si však spočítejte, zda topení pro vás zdarma opravdu bude, výrobce odhaduje výdělek na necelých 2700 korun (120 USD) měsíčně. V Čechách, kde je poslední roky otázkou zda zima přijde a jak dlouhá vlastně bude, se pak jednoduše může stát, že topit budete kratší dobu než plánujete.

Atraktivní toto zařízení může být zejména pro Developery, dá se předpokládat, že na více kusů výrobce poskytne slevu (sám k tomu na svém webu vybízí). Víc radiátorů však přes zimu může vytěžit opravdu zajímavé množství krypto-měny.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!