Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

ČEZ zdraží elektřinu až pro 60% svých zákazníků

Publikováno: Kategorie: Aktuality z trhuŠtítky: , , , ,
Oznámené zdražení ČEZu o zdražení elektřiny všem zákazníků bez zafixované ceny bude mít dopad na 60% zákazníků. Vycházíme tak z tvrzení mluvčího společnosti pana Gazdíka, který uvedl, že zafixovanou cenu má cca 40% zákazníků ČEZu. Plánované zdražení elektřiny se projeví hned od června 2018. Od června vstupují také v platnost nové všeobecné obchodní podmínky ČEZu, díky tomu mohou zákazníci odstoupit od smlouvy v termínu 10 dní před novou cenou nebo účinností VOP.Stejně jako E.ON i ČEZ se rozhodl zdražit. K tomuto kroku přistoupil o půl roku později, ale nemyslíme si, že je to záslužný čin hoden pochvaly. Ke zdražování nejspíš nepřistoupí Pražská energetika a.s. ani zbytek hráčů na trhu.Distribuční území ČEZ

Nové ceníky vydal ČEZ v pátek (6.4.2018) nyní vám přinášíme srovnání dřívějšího a současného ceníku. Ceníky jsme napasovali na stejný model jako v úvodu roku při srovnání cen elektřiny 2018. Slibovaným 4% nevěříme, naše matematika vyšla jinak. Průměrný zákazník zaplatí za cenu elektřiny přibližně o 6 - 8% víc. Ceník všem odběrným místům zvedá cenu fixního měsíčního poplatku a to rovnou o více než 10 korun. Ročně si tak ČEZ přijde od každého svého zákazníka na víc než 120 korun jen na tomto poplatku.

O kolik zdraží moje elektřina?

Na úplně stejných číslech v modelu BYT, AKUMULACE a PŘÍMOTOP z úvodu roku jsme vypočítali modelové zdražení. Rozdíl je průměrně 1000 Kč.

Model BYTModel AkumulaceModel Přímotop
Spotřeba2 MWhSpotřeba8 MWhSpotřeba14 MWh
Dříve3 806,66 KčDříve12 516,24 KčDříve23 816,43 Kč
Nyní4 099,48 KčNyní13 464,88 KčNyní25 353,13 Kč
Vyšší cena o292,82 KčVyšší cena o948,64 KčVyšší cena o1 536,7 Kč
8%8%6%

Původní a nový ceník si můžete stáhnout k prostudování, rádi vám spočítáme vaše zdražení přímo podle vaší faktury. Stačí nám ji zaslat na chat nebo emailem. V tabulce kalkulujeme ceny s DPH.

Jak se proti zdražení elektřiny bránit?

Nikomu se nelíbí, když za stejnou službu platí víc než musí. Vyšší cena fixního poplatku nesouvisí s cenou elektřiny na burze a její zdražení je tak neopodstatněné, minimálně nekoresponduje s oficiálními důvody, které ČEZ uvádí. Comford, produkt, kterého se zdražení týká, patří mezi nejdražší produkty na trhu s elektřinou vůbec. Vyšší cena elektřiny tak dopadá na zákazníky, kteří jsou k ceně elektřiny laxní s cílem zvýšit výnosy na těchto klientech. Naše doporučení je zajistit si novou cenu už nyní.

Prémiový ceník, který není od žádného malého hráče vám zašleme obratem na email. Stačí si o něj zažádat v tomto formuláři.

>> VIP ceník pouze do 20.4.2018 <<

Vyšší cena elektřiny, v roce 2018 plyn ČEZ zdražovat nechce.

Každé takové oznámení má i své dobré zprávy. Klienti ČEZu se nemusí obávat růstu cen plynu. (Prozatím) Uvedl to tiskový mluvčí skupiny ČEZ spolu s oznámením o vyšší ceně elektřiny.

Odstoupení od smlouvy kvůli zdražení cen elektřiny

Zákazníci, kteří využívají tento ceník, mají zpravidla 3 měsíční výpovědní lhůtu. Nyní však mohou odstoupit i dříve a rychleji, pokud však výpověď zašlou 10 dní před plánovaným zdražením. Odstoupit však mohou i ostatní zákazníci, na které se vztahuje aktuální změna všeobecných obchodních podmínek. Nové všeobecné obchodní podmínky mají shodně se starými 4 strany. Vnímáme však obrovskou prozákaznickou snahu o jejich polidštění.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!