Elektřina pro domácnosti až o 15 % levněji. Více naleznete zde

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Změna dodavatele plynu se vyplatí nejvíce začátkem roku

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , ,
Kdy v roce je nejnižší cena plynu? Vyplatí se změnit dodavatele plynu v každém ročním období? A vyplatí se prodloužit stávající cenu plnu na další období?Stejně jako u elektřiny je změna dodavatele plynu vcelku jednoduchá. Stačí se jen rozhodnout a najít si nějakou z lepších nabídek na trhu. Pak už jen podstoupit pár administrativních úkonů, se kterými vám určitě pomůže váš nový dodavatel nebo ten kdo vám jej pomohl vybrat. Podle většin odborníků můžete změnou dodavatele plynu ušetřit i více, než v případě změny dodavatele elektřiny. To potvrzují i naše zkušenosti. Zatímco změna dodavatele elektřiny šetří našim zákazníkům řádově tisíce, změnou dodavatele plynu ušetří každý řádově třikrát více. Cena plynu totiž ve srovnání s elektřinou obsahuje větší podíl neregulované složky a dodavatelé tak mohou s cenou směrem k zákazníkům lépe pracovat. Zatímco cena elektřiny je státem regulována zhruba ze 70 %, cena plynu jen z 25 %. Tři čtvrtiny ceny plynu proto mohou ovlivnit dodavatelé a cena za kterou vám komoditu prodají.Pokles cen

Celková úspora bude záležet na vaší spotřebě. Pokud plynem vytápíte nebo jej používáte v rámci vašeho podnikání, určitě bude vhodné věnovat výběru dodavatele velkou pozornost.

Tradičně se nám potvrzuje, že začátkem roku je cena plynu nejnižší z celého roku. Změnou dodavatele plynu samozřejmě ušetříte po celý rok. Začátkem léta ale končí období, kdy se dá vydělat na změně dodavatele plynu nejvíce z celého roku. Právě v tuto dobu přichází období, kdy malí dodavatelé změní své ceníky a na topnou sezónu začnou zdražovat.

Při podpisu smlouvy nebo dodatku myslete na to, že nová cena nezačíná vždy s podpisem, ale až s účinností takové změny. Tedy se zahájením dodávek nebo s novou účinností ceníku.

Pokud chcete tuto zimu ušetřit za vytápění nejvíce, zažádejte si o své výběrové řízení na dodavatele plynu ještě dnes.

 
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!