Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Dodavatelé energií zmírňují dopady pandemie covid-19

Publikováno: Kategorie: DodavateléŠtítky:
Výzvám koronakrize se nevyhnuli ani dodavatelé energií, kteří nyní řeší specifické situace spojené jak s přesunem lidí z pracovišť domů, tak se vzrůstající platební neschopností svých zákazníků.Šíření nemoci covid-19 opět zasáhlo do fungování společnosti. Lidé se ocitli v izolaci, mnozí z nich přišli o práci a zdroj příjmů. Aktuálním potížím se nevyhnuli ani dodavatelé energií, kteří v souvislosti s virem covid-19 řeší specifické situace spojené jak s přesunem lidí z pracovišť domů, tak se vzrůstající platební neschopností svých zákazníků. Jejich hlavní rada zní: „Tušíte-li, že se blíží finanční tíseň, řešte ji se svým dodavatelem co nejdříve.”  

Finanční tíseň dodavatelé energií zohlední

Řada lidí kvůli výpadku či omezení příjmů bojuje s napjatým rozpočtem. Složenky za elektřinu nebo plyn najednou představují větší zátěž než dřív. Už na začátku pandemie v polovině března Energetický regulační úřad požádal, aby dodavatelé energií k omezením vyvolaným pandemií nemoci covid-19 přihlíželiVětšina dodavatelů tehdy potvrdila, že odběratelům, kteří se vlivem nouzového stavu dostanou do obtížné situace, vyjde vstříc a nebude v těchto případech přistupovat k odpojení elektřiny. Řešení platební neschopnosti bude odloženo na příznivější situaci, kdy bude například vyměřen splátkový kalendář. Například společnost ČEZ uvedla, že umožní domácnostem v odůvodněných případech odklad plateb za energie až o tři měsíce.

Finanční problémy související s pandemií covid-19 vám dodavatelé energií pomohou vyřešit.

Pokud se jako spotřebitel dostanete do problémů a nemůžete zaslat například zálohu za elektřinu nebo zemní plyn, neváhejte, kontaktujte svého dodavatele a situaci mu oznamte.  Doporučuje to nejen Energetický regulační úřad, ale také spotřebitelské organizace.„V první řadě je třeba bez zbytečného odkladu dodavatele kontaktovat a vše mu vysvětlit. Doporučujeme zkusit se s dodavatelem dohodnout na úplném odložení plateb nebo na jejich snížení formou splátkového kalendáře,“radí Vanda Jarošová z organizace dTest. Všichni seriózní dodavatelé energií mají pro tyto případy připraveny možnosti řešení.
V žádném případě se neuchylujte k půjčkám a dejte si pozor i na podezřele výhodné nabídky na změnu dodavatele, které nezřídka skrývají podvod

On-line řešení problémů

Pobočky dodavatelů a distributorů energií jsou v tuto chvíli z nařízení vlády zavřené. Tím lépe však fungují ostatní komunikační kanály, které byly pro potřeby zákazníků posíleny. Informační a zákaznické linky, přehledné webové stránky a v neposlední řadě internetové aplikace nabízejí pohodlný a dobře dostupný nástroj ke získání informací i ke komunikaci s dodavateli. 

Kam se můžete obrátit?

ČEZ

PRE

E.ON

  • Zákaznická linka: 800 773 322
  • Webové stránky: www.eon.cz
  • E-mail: info@eon.cz
  • Internetová i mobilní aplikace:Energie 24

INNOGY

 

Odstávky elektřiny dodavatelé energií odkládají

Nepřerušovaná dodávka energií je nutnou podmínkou fungování domácností, firem a nyní i velkého množství lidí pracujících na home-office. 

Největší dodavatel energií ČEZ proto přistoupil ke stejnému opatření jako při jarní vlně pandemie covid-19 a od 19. října 2020 až do odvolání výrazně omezil počet plánovaných odstávek elektřiny. Omezení se týká především plánovaných odstávek, jejichž odložení nijak neovlivní bezpečnost a spolehlivost dodávek elektřiny. Do odvolání nyní budou probíhat pouze práce, jejichž účelem je zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti dodávky elektřiny, například v případě poruch způsobených silným větrem. Omezení odstávek zohledňuje především tisíce Čechů, kteří jsou momentálně nuceni pracovat z domova, a jejich dětí studujících formou online výuky. Ti všichni potřebují k dobře odvedené práci bezproblémové internetové připojení a především elektřinu, což dodavatelé energií berou na vědomí.

 

Informace o odstávkách elektřiny najdete na stránkách distribučních společností: 

www.cezdistribuce.cz

www.eon-distribuce.cz

www.predistribuce.cz

 
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!