Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Srovnání nárůstu cen elektřiny 2019

Publikováno: Kategorie: Elektřina, EnergieŠtítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Letošní rok, ve znamení nárůstu cen elektřiny, přinesl mnohým zákazníkům nemalé starosti s pátráním po informaci o kolik jejich dodavatel zdražil. Přesnou výpočet vám rádi zkonstruujeme na základě vašeho vyúčtování. Představu o tomo kolik zdražil váš dodavatel si můžete udělat v našem porovnání.Ceny elektřiny během letošního roku vyletěly nahoru o více než polovinu a už od září se stabilně drží na svých maximech. Za poslední dva roky cena elektřiny v praxi jen stoupá. K tomu se přidalo cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, které navyšuje o jednotky procent platby za distribuci.

Někteří dodavatelé zdražovali dodávky kvůli vývoji na trzích už během loňského roku. V naše porovnání se snažíme obsáhnout vždy změněné ceníky v rámci roku. Porovnáváme tedy vždy obdobnou produktovou řadu a to vždy po zdražení v rámci kalendářního roku. Cenu roku 2019 se snažíme porovnávat vždy s aktuální cenou. Vlastní srovnání cen energií si můžete udělat například v tomto kalkulátoru, z něhož vycházíme i my. V případě dodavatelů elektřiny s produkty pouze se závazkem nebo pouze bez nich jsme pak srovnávali jejich produkt s podobnými u dominantních dodavatelů. Produkt se závazkem jsme hledali vždy neblíže délce závazku 36 měsíců.

Nejlevnější dodavatel elektřiny v rámci srovnání

Nejlevnějšího a nejdražšího dodavatele v rámci srovnané kategorie jsme označili plaketou. Graf označený červenou plaketou je vždy jeden ze tří nejdražších porovnávaných dodavatelů v porovnávaném roce. Graf označený zelenou plaketou je vždy jeden ze tří nejlevnějších dodavatelů elektřiny v porovnávaném roce.

Srovnání změn cen elektřiny u produktů s fixací i bez ní

Jasným vítězem jsou zákazníci se zafixovanou cenou z roku 2017. Pokud vám váš produkt vydržel do dnešních dní, radujte se! Pokud vám váš dodavatel oznámil zdražení, shledání výhodného produktu vám rádi pomůžeme.

Nejvýhodnější dodavatele elektřiny

Pamatujte, že nejvýhodnější dodavatel energie není ten, který zdražil o nejméně procent. E.ON svůj produkt bez závazku zdražil procentuálně nejméně, přesto se každý rok jedná o nejdražší produkt mezi produkty bez závazku. Nejlevnější produktem mezi srovnávanými je pak "premium" dodavatele LAMA energy.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!