Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Přepočet plynu z m3 na kWh. Jak na to?

Publikováno: Kategorie: Energie, PlynŠtítky: , , ,
Poradíme vám, jak na přepočet plynu z m3 na kWh. Ceny zemního plynu jsou stanoveny za energetické jednotky kWh/MWh. Od roku 2001 se v České republice v plynárenství používají energetické jednotky (kWh nebo MWh) místo jednotek objemových (m³). Jak se tyto jednotky přepočítávají? Přepočet plynu z m3 na kWh nebo MWh naleznete níže. Kalkulačka je interaktivní - stačí zadat spotřebu a okamžitě dojde k přepočtení na další jednotky.Přepočet plynu z m3 na kWh je snadný! Pro převod je možné použít přibližný koeficient 1 m3 = 10,55 kWh (tedy 0,01055 MWh).

Přepočet plynu: kalkulačka na přepočet m3 na kWh

Přepočet plynu zvládnete i bez pomoci odborníka

Kilowatthodiny jsou objektivnější

Zemní plyn je dodáván z různých zdrojů a jeho kvalita není vždy stejná. Spálením 1 m³ zemního plynu ze dvou různých zdrojů o rozdílném spalném teple vzniká rozdílné množství energie. Použití energetické jednotky (kWh) místo objemové jednotky ‍(m³) lépe vystihuje množství dodané energie vázané v zemním plynu.

Účtování v energetických jednotkách usnadňuje porovnání nákladů na vytápění různými palivy a energiemi.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!