Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Dodavatelů elektřiny nebo plynu v příštích letech ubude.

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , , ,
Energetických dodavatelů v ČR bude v nadcházejících letech postupně ubývat, trh se bude konsolidovat.

Zdroj: ČTKNa českém trhu podle nich působí 70 až 80 dodavatelů (porovnání dodavatelů), přičemž každý rok několik z nich činnost ukončí. Analytici, které ČTK oslovila, se schodují v tvrzení, že trh se zkonsoliduje a zůstanou na něm jen silnější hráči. Praxe posledních let jasně ukazuje trend nakupování malých dodavatelů těmi většími. Aktuální je i fúze Amper Marketu, o které jsme informovali minulý týden.

„Pro vznik nových obchodníků je příznivý trh s klesajícími cenami komodit, jak tomu bylo mezi lety 2011 až 2016. To v nejbližší budoucnosti neočekávám, ceny komodit budou naopak spíše růst. Přesto jsem si jist, že na českém trhu bude zachována dostatečná úroveň konkurence, v tomto směru se ČR může měřit s vyspělými západními trhy,“

Zdroj:  Jiří Gavor,  výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií pro ČTK

Počty odběrných míst dle OTE se nemusí shodovat s reálným počtem odběrných míst u dominantních dodavatelů energií (ČEZ, PRE, E.ON, Inogy). Průběžně aktualizované porovnání dodavatelů elektřiny nebo plynu najdete i na našem webu.

Faktorů, které tento jev způsobují je určitě více, na vině je ale i rostoucí cena energií, nové regulace trhu nebo zpřísnění podomního prodeje.

Může i můj dodavatel ukončit činnost?špatná distribuce elektřiny

Zda váš dodavatel patří mezi ohrožené, vám určitě na svůj web nenapíše. Být ovšem zákazníkem ohroženého dodavatele vás nijak nepoznamená. V případě krachu dodavatele existuje spousta ochranných prvků, které vás zajistí i v případě, že váš dodavatel situaci na trhu neustojí. Využít tak můžete možnosti znovu přecenit svoji spotřebu a nakoupit za aktuální ceny.
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!