Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

E.ON: Od listopadu bude cena plynu o něco vyšší

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , , , , ,
Praha - Společnost E.ON zdraží od listopadu části klientů cenu plynu, a to v průměru o 5%. Důvodem je dlouhodobě rostoucí cena komodity na burzách. pro ČTK to uvedla mluvčí firmy Martina Slavíková.zdražení eonVážený zákazníku,

ceny plynu na velkoobchodních trzích, kde pro Vás nakupujeme, už delší dobu rostou. Kvůli tomu zvyšujeme ve vašem ceníku Variat od 19.11.2018 cenu za dodávku plynu.

Citace odůvodnění zdražení plynu z dopisu adresovaného zákazníkům.

Dle ČTK, které se na důvody zdražovaní dále dotazovalo tiskového mluvčí E.ONu, se zdražování dotkne je malého procenta zákazníků a to o pár korun.

"Pro klienty se smlouvou na dobu neurčitou jsme neměnili cenu plynu od konce roku 2012, to znamená skoro šest let. Výrazné zdražení ceny plynu na burzách v žádném případě do cen pro spotřebitele nepromítneme v plné míře, naopak jsme se snažili, aby změny klienti pocítili co nejméně,"

Řekla ČTK Slavíková.

Zákazníci se smlouvou na dobu neurčitou by měli zpozornět. Dodavatel slovy paní Slavíkové upozorňuje na fakt, že celou dobu, kdy cena na burzách klesala nezlevňoval. Na první dobrou však zdražuje. E.ON nebude poslední, zdražení se dá očekávat i u ostatních dodavatelů.

Účinná obrana neexistuje

Zákazníci, kteří se pokoušeli vyjednat si zachování stávajících cen, jsou odkazování na nové ceníky. Od své smlouvy však mohou odstoupit. Odstoupení od smlouvy se řídí pravidly stanovenými Energetickým zákonem. Pokud vás dodavatel informoval o chystaných změnách s předstihem alespoň 30 dnů před jejich účinností, musíte stihnout odstoupit od smlouvy nejpozději 10 dnů před dnem zvýšením ceny. Detailní podmínky naleznete v tomto článku.

Najděte si levnější plyn

Levnější plyn se stále dá koupit. Plyn zatím nezdražil tak jako elektřina a stále najdete dodavatele, kteří vám nabídnou cenu kolem 700,- Kč i nižší. Cena je závislá na vaší spotřebě a rychlosti vašeho jednání. Čekat se nevyplácí. Srovnání cen plynu vám rádi vypracujeme na míru. Vaši fakturu nám zašlete na email nebo nám napište do chatu, využít můžete také formulář zde.

Související: 

>> Dražší elektřina pro podnikatele. Zdražení oznámil E.ON i Bohemia Energy <<
>> E.ON: Od listopadu bude cena plynu o něco vyšší <<
>> E.ON zdražuje elektřinu na rok 2018 <<
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!