Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Další vlna zdražování elektřiny - VEMEX, E.ON i X Energie oznámili zdražení

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , , ,
Články o zdražování proudu se už zdají být denním chlebem. V další vlně zdražování oznamujeme zdražení, již tradičně, u dodavatele E.ON, nováčky jsou pak X Energie a Vemex.

 Překvapení ve schránkách našli tento týden zákazníciE.ONu s ceníkem Variant 12. Dodavatel jim oznámil zdražení elektřiny s účinností od 10.12.2018.

Tento ceník, z naší zkušenosti,využívají zákazníci, kteří nesledují ceny elektřiny a důvěřují E.ONu. Důvěřiví zákazníci si tak připlatí skoro cca o 18% víc za cenu MWh a nově budou mít vyšší i cenu měsíčního poplatku. Ten zdraží měsíčně o 9 korun ze 70 rovnou na 79. Na změnu cen byli zákazníci zvyklí i dříve. Cena se u tohoto ceníku měnila vždy 1x ročně.

Oba ceníky najdete na stránkách dodavatele, pokud je nechcete hledat můžete si je stáhnout i u nás. (Starý do 10.12.2018 nebo nový od 10.12.2018)

S účinností od 1.12.2018 se také mění cena elektřiny pro domácnosti i podnikatele s ceníky Flexi, Standard a Standard 2016 společnosti VEMEX. Nové ceníky vydal dodavatel pouze měsíc od vydání ceníku Jistota, který změnil ceny s účinností od 1.11.2018, všechny 4 ceníky pak prošli zdražením již v září. Takto časté změny cen jsou častým důvodem k výpovědi. Odstoupit od smlouvydíky zvýšení cen mohou zákaznici bezplatně. Všechny ceníky si můžete stáhnout na stránkách dodavatele, kde je zřetelně vidět četnost jejich změn. (Doporučujeme rolovat dolů)

Poslední zdražení tohoto článku se týká dodavatele  X energie, který mění ceníky pro Podnikatele. Stejně tak jako Bohemia Energy minulý týden. Ceníky prošly významnou změnou grafiky a pro mnohé mnohem významnější změnou cen. Jak už bývá u dodavatele standardem, vždy koncem roku vyhlašuje nový ceník Standard, nyní se však rozhodl vydat jej dříve a nečekaně s rychlejší účinností již od 1.12.2018.

Odstoupení od smlouvy při zvýšení cenVýpověď energie

Pokud vás dodavatel informoval o chystaných změnách s předstihem alespoň 30 dnů před jejich účinností, musíte stihnout odstoupit od smlouvy nejpozději 10 dnů před dnem zvýšením ceny nebo změnou smluvních podmínek. Když dodavatel na svou informační povinnost zapomněl nebo ji promeškal, lhůta pro odstoupení se prodlužuje na 3 měsíce od data zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek. Vzor výpovědi naleznete přímo na našem webu.

Související: 

>> Bohemia Energy zvedá cenu zákazníkům s ceníkem Jubileum <<
>> Dražší elektřina pro podnikatele. Zdražení oznámil E.ON i Bohemia Energy<<
>> E.ON: Od listopadu bude cena plynu o něco vyšší <<
>> E.ON zdražuje elektřinu na rok 2018 <<
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!