Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Velikost dodavatelů plynu pro rok 2019

Publikováno: Kategorie: Informace o změně dodavatele, Obecné informaceŠtítky: , , , , ,




Jednou z nejčastějších otázek, kterou na nás máte, je : "Jak velký je dodavatel xy?". Rozhodli jsme se tedy zapracovat na datech a přinášíme vám rozsáhlou analýzu a srovnání velikosti všech dodavatelů pynu v ČR. Ve statistice zohledňujeme jen dodavatele, kteří mají víc než 100 odběrných míst na elektřině (samostatně).



Největší dodavatelé plynu

Jako již tradičně se ukazuje, že úspěšný alternativní dodavatel plynu je dominantním dodavatelem elektřiny. ČEZ je největším alternativním dodavatelem plynu i přes to, že některá svá odběrná místa převádí pod jinou svoji společnost. Jako dodavatel plynu také stále roste.

Dodavatel20172018I.19Změna za rokVstup do roku 2019II.19
ČEZ Prodej, a.s.39934040162240472722823105406488
E.ON Energie, a.s.232109223801221108-8308-2693221834
BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.19159319921020021576171005199712
MND a.s.39437662196892126782270269986
CENTROPOL ENERGY, a.s.5611059052550572942-399554834
COMFORT ENERGY s.r.o.369984423344583723535044527
Pražská plynárenská, a.s.3976143301449773540167645045
LAMA energy a.s.329033170231497-1201-20531376
X Energie, s.r.o.31159315553185639630131750
EP ENERGY TRADING, a.s.2470626087251541381-93325360
Europe Easy Energy a.s.267112476124623-1950-13824523
ARMEX ENERGY, a.s.1807922217249234138270625344
VEMEX Energie a.s.146131532715027714-30014922
SPP CZ, a.s.11053142411425531881414459
Dobrá Energie s.r.o.88801248012656360017612963
innogy Energie, s.r.o.121691177911684-390-9511757
eYello CZ, k.s.920398591003665617710127
Energie ČS, a.s.484495609887471632710142
Pražská energetika, a.s.58568350864524942958843
QUANTUM, a.s.516953285353159255355
FONERGY s.r.o.410248174905715884969
ELIMON a.s.448947384696249-424679
Gas International s.r.o.454342994280-244-194270
Moravská plynárenská s.r.o.3124374639466222003034
Stabil Energy s.r.o.433635123403-824-1093259
HALIMEDES, a.s.362926252508-1004-1172499
Česká Regionální Energetika a.s.199325702549577-212544
Eneka s.r.o.1725241728316924142895
Lumius, spol. s r.o.2202220917057-5041704
Maxim Energy, a.s.660220221261542-762101
Utylis Energie s.r.o.9552072228911172172341
Fosfa a.s.187919801966101-141929
Karlovarská plynárenská s.r.o.126614061428140221428
Blue-Gas s.r.o.12941336127942-571265
Lidová energie s.r.o.01183129011831071328
CONTE spol. s r.o.552117014986183281511
CORASTA s.r.o.10271146115211961171
PRIMAGAS s.r.o.986100387217-131863
Rodinná energie a.s.15196610848151181092
Český Energetický Dodavatel a.s.2039581018755601027
CARBOUNION BOHEMIA, spol. s r.o.1299955982-34427963
GEEN Sale a.s.24384893760589965
Veolia Komodity ČR, s.r.o.769838845697861
Amper Market, a.s.74182775386-74752
České teplo s.r.o.55467769412317675
Energie na doma s.r.o.283665656382-9651
Czech Energy s.r.o.51864866313015659
Strong energy s.r.o.12649151436523517
Energie Pro s.r.o.851379328-472-51325
Clever Energies s.r.o.286378384926385
TRAXELL s.r.o.373362358-11-4358
Slovenské elektrárne Česká republika, s.r.o.11934640122755439
První rodinná a.s.10034039924059414
Energie pro Tebe a.s.0336460336124491
Ray Energy a.s.25232832076-8324
UCED LDS s.r.o.0321297321-24309
ČM ENERGETIKA a.s.349304301-45-3298
VNG Energie Czech s.r.o.294303329926328
MDI Energy s.r.o.2262923036611313
KOMTERM energy, s.r.o.225243244181244
Energie na druhou s.r.o.14321821575-3218
BIDLI energie, a.s.021724621729278
OBECNÍ PLYNÁRNA, s.r.o.20420820840201
ELGAS Energy, s.r.o.1192052858680287
Východočeská energie s.r.o.1881951947-1194
Enbezo s.r.o.018821918831219
IN ENERGIE Prodej s.r.o.1161812556574336
Zero Energy s. r. o.017420017426208
A-PLUS Energie obchodní, a.s.01661681662170
AZ Energies s.r.o.0152236152841206
Brodská plynárenská s.r.o.401144171-25727208
NWT a.s.0112226112114227
WINGAS GmbH0105105-105
TAURON Czech Energy s.r.o.0102102-102
ČEZ ESCO, a.s.7178717871787093
ENOI S.P.A.113113113113
ENERGO LaR s.r.o.104104104104
FREE for YOU s.r.o.101101101103
oaza-energo, a.s.3030-303
ENRA OBCHOD s.r.o.16690-16690
One Energy & One Mobile a.s.6371-63710

Počtem odběrných míst plynu ostatní válcuje i Bohemia Energy, která již tradičně vede tabulku alternativních dodavatelů plynu. Pořadí dodavatelů plynu podle velikosti zjistíte jednoduše filtrováním v tabulce.

Skokani roku 2018 meziročně

Seřazením tabulky (kliknutím na šipky v záhlaví sloupce) podle sloupců změn můžete získat jednoduchý přehled o pořadí nárůstu počtu odběrných míst meziročně nebo na přelomu roku 2019. Změny k 1.1. každého roku jsou pro změny dodavatele plynu typické, k dramatickým změnám tak dochází až k tomuto datu. Přehled jak si dodavatelé stojí po začátku roku můžete získat i podle sloupce "Vstup do roku 2019".

Nejsilnějším dodavatel plynu v kategorii "skokan" (Největší nárůst odběrných míst za rok) je MND. Velký počet odběrných míst za rok 2018 získala i Bohemia Energy. Můžeme spekulovat, zda za nárůstem stojí agresivní akviziční politika nebo nedávná změna v marketingu společnosti.

Výrazným skokanem je, stejně jako u elektřiny, dodavatel Dobrá energie, který je znám především z drobných soutěží pořádaných obchodními skupinami, které dříve prodávali samotné dodavatele energií.

Velikost dodavatelů podle počtu odběrných míst

Srovnání dodavatelů elektřiny podle počtu zákazníků ani odběrných míst však není nejvhodnějším parametrem při výběru dodavatele. Při rozhodování tedy studujte více než jen počet, možná i nespokojených, zákazníků. Poradit vám může i naše série důvodů ke změně dodavatele energií.




Další příspěvky ze stejné kategorie


Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!