Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

BMW Points – odměny pro řidiče plug-in hybridů

Publikováno: Kategorie: ElektromobilitaŠtítky:
Udržitelná mobilita patří k nejvíce rezonujícím tématům doby, podporují ji úřady i samotné automobilky. Řidiči ekologických BMW teď dostanou s programem BMW Points odměnu za každý kilometr ujetý na elektřinu.Celosvětově první bonusový program pro řidiče plug-in hybridů skýtá další motivaci, proč více jezdit na čistou elektřinu. Za každý kilometr ujetý čistě na elektřinu si řidiči připisují jeden bod, v oblastech definovaných jako BMW eDrive zóna dva body.  Nasbírané body pak mohou být převedeny na kredit, který lze uplatnit u nabíjecích stanic BMW Charging při nabíjení baterie. Nová digitální služba je prozatím k dispozici v Německu, Nizozemsku a Belgii, další trhy ale budou v krátkém čase následovat.

Každý kilometr se počítá. 

Odměňování jízdy čistě na elektřinu, která snižuje emise CO2i hluku a tím přispívá ke zvýšení kvality života v městském prostředí, zvyšuje motivaci řidičů pravidelně nabíjet baterii a více využívat čistě elektrický režim svých vozů. 

BMW Points jsou během jízdy automaticky ukládány na zákaznický účet, integrovaný do aplikace My BMW. Po dosažení určitého množství je možné body převést na kreditní zůstatek. Tímto způsobem se 1250 BMW bodů rovná kreditu 10 eur. Bonusové body lze posléze použít u veřejných nabíjecích stanic k nabíjení baterie prostřednictvím digitální služby BMW Charging.

 

Body z programu BMW Points lze spravovat v mobilní aplikaci.

První zkušenosti potvrzují úspěch 

Už pár týdnů po spuštění programu BMW Points bylo na základě anonymizovaných údajů zřejmé, že má u zákazníků úspěch. Řidiči hojně využívali bonusové body a možnost bez dalších nákladů ujet další kilometry na elektřinu. Z nové digitální služby tak profitují jak zákazníci, tak životní prostředí, zejména pak ve městech. V současnosti probíhá plánování dalšího rozvoje programu BMW Points, jako jsou například nové způsoby sbírání bodů a další možnosti jejich vyplácení. 

BMW Points a zóny BMW eDrive

BMW Points navazuje na digitální službu BMW eDrive, která byla představena letos na jaře. Zóny eDrive zahrnují oficiální městské nízkoemisní zóny v Německu, ale i mnoho dalších městských oblastí v Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii, Francii, Norsku, Švédsku a Velké Británii. Jakmile plug-in hybridní BMW vybavené touto službou vjede do eDrive zóny, automaticky změní svůj jízdní režim na čistě elektrický. Tato služba je aktuálně k dispozici v  94 evropských městech. 

Kombinace služeb BMW eDrive zóny a BMW Points pomáhá naplno využít potenciál plug-in hybridních modelů a ještě více snížet emise v reálném silničním provozu ve městě. Zvětšení podílu elektrického pohonu je pro zákazníka nejen jednoduchou cestou ke snížení emisí, ale i ke snížení provozních nákladů.

Téměř ve všech nových BMW 

Služby BMW Points a BMW eDrive zóny mohou být využívány ve všech současných plug-in hybridních modelech bavorské automobilky, které jsou vybaveny nejnovější generací multimediálních a ovládacích systémů, operačním systémem 7 a také výbavami BMW Live Cockpit Plus nebo Professional. Patří sem plug-in-hybridní modely BMW řady 3, řady 5, řady 7 a také BMW X5 xDrive45e. Další modely budou zanedlouho následovat. Předpokladem pro sbírání bodů BMW Points je účet BMW ConnectedDrive. Zákazník pak může pohodlně spravovat své bodové konto na mobilu prostřednictvím aplikace My BMW. 
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!