Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Na český trh letos dorazí elektromobil značky Mercedes

Publikováno: Kategorie: ElektromobilitaŠtítky: , , , ,
Světovému trhu s elektromobily vládne americká automobilka Tesla. Ačkoliv vozy nejsou úplně nejlevnější, i na českých silnicích už je postupně začínáme vídat. Spotřebitelé jsou totiž elektromobilům otevření zejména díky jejich ekologické stránce a nižším nákladům na provoz.Své elektromobily má více výrobců. Možná jste slyšeli o modelu Audi e-tron nebo Jaguar I-PACE. Možná ale také ne. Zase tak populární totiž nejsou. Dokáže Mercedes a jeho elektromobil EQC prorazit? Na trhu by se měla objevit během letošního roku a podle dostupných informací je vyprodána na rok dopředu.

Nový Mercedes bude mít české sklo

Parametry má elektromobil Mercedes EQC velmi pěkné: výkon 300 kW, zrychlení z nuly na stovku během 4,9 s, maximální rychlost 180 km/h a dojezd na jedno nabití 320 km. Průměrná spotřeba energie je plánována na 22,2 kWh/100 km. Zajímavostí je, že část automobilu bude pocházet z ČR. Tuzemský výrobce autoskel AGC Automotive Czech totiž dodává produkty pro mnoho automobilek včetně Mercedesu.

Jak vychází elektromobil cenově?

Přesná cena pro elektromobil Mercedes EQC ještě není známá, ale spekuluje se o částce kolem dvou milionů korun. Není to zrovna málo, některé modely Tesly jsou levnější. Cenově tedy Mercedes Teslu nejspíš nepřekoná.

První elektromobil značky - Mercedes EQC

Další záležitostí jsou pak náklady na provoz. Spousta lidí vůbec neví, že už druhým rokem si majitelé elektromobilů mohou zřídit speciální měřidlo s distribuční sazbou C27d nebo D27d. Od 18:00 do 8:00 následujícího dne si mohou dobíjet svůj elektromobil za výrazně nižší distribuční poplatky. Počáteční investice tedy není malá, ale dlouhodobě se vrátí. Nižší spotřeby elektřiny s elektromobilem asi nedosáhnete, ale platit elektřinu může zrovna ve vašem případě vycházet výhodněji než benzin či naftu. Důvodem ke koupi elektromobilu může být také úleva za parkovací kartu nebo výhodná parkovací místa v supermarketu, kde zdarma i "natankujete".

Elektromobilům vychází vstříc každý

Loni podle statistik brázdilo české silnice 1500 automobilů na elektřinu. Česko se jim postupně přizpůsobuje, přibývá dobíjecích stanic a dalších výhod. U elektromobilu nemusíte vyměňovat olej ani svíčky, celkově budete do autoservisu chodit méně často. Navíc dostanete levnější povinné ručení, na elektromobily se obvykle vztahuje nejnižší sazba odpovídající vozidlům s obsahem do 1 000 ccm. Některé pojišťovny nabízí ještě speciální slevy. Uspěje díky tomu elektromobil Mercedes ECQ na našem trhu?
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!