Obchodní cena plynu od 1 596 Kč s DPH za 1 MWh. Obchodní cena elektřiny od 3 981 Kč s DPH za 1 MWh ve VT (sazba DO2d). Více na www.PorovnejEnergie.cz

Používáte zastaralý prohlížeč. Doporučujeme bezplatný upgrade na novější verzi, aby se vám webové stránky zobrazovaly správně.

Bohemia Energy zvedá cenu zákazníkům s ceníkem Jubileum

Publikováno: Kategorie: NovinkyŠtítky: , , , , , ,
Začátek roku 2018 byl ve znamení ceníků Jubileum plus s cenou 950,- Kč/MWh. Rozruch na trhu způsobil dodavatel Bohemia Energy, který sliboval extrémně levnou elektřinu v době, kdy každý přemýšlel o zdražení. Již tehdy měl tento ceník spoustu "háčků" a "fičurek". Zákazník například musel zahájit dodávku ještě tentýž rok, aby nabídku využil. Dodavatel, stejně tak jak avizoval již na začátku roku přímo v tomto ceníku cenu mění a to s účinností od 1.1.2019Cena 1 kWh elektřiny v roce 2019 stoupne i zákazníkům, kteří podlehli lákavé nabídce na výhodný proud na pár měsíců. Ceníky dodavatele Bohemia Energy nepatří mezi ty nejasnější, zpravidla po uplynutí závazku nebo ukončení platnosti ceníků, dodavatel převádí své zákazníky na produktovou řadu STANDARD, která patří mezi ty nejdražší na trhu. U zákazníků s ceníkem Jubileum a Jubileum PLUS není přesně definováno kam po skončení platnosti ceníku přejdou. Na dotaz, zákazníkům odpoví zákaznická linka.

V grafu je srovnání vývoje vybraných ceníků dodavatele Bohemia Energy. Ceny, které zákazníci získají od 1.1.2019 ještě nejsou známé. Ceník JUBILEUM prošel vývojem již během roku 2018, když s účinností k 1.10.2018 zvýšil cenu zákazníkům z 1063 na 1257 korun. Zákazníkům zároveň vzrostla i cena fixního poplatku z 55 na 69 korun měsíčně. Zákazníci s ceníkem JUBILEUM PLUS určitě ztratí vyjednanou cenu 950,- Kč/MWh. V současné době nejvíce nabízený ceník KLASIK, který zákazníkům slibuje měsíc elektřiny zdarma, začal dodavatel nabízet až v průběhu roku, jeho křivka je tedy zkrácená o polovinu roku.

Zvláštním případem ceníků, na který můžete narazit především u podomních prodejců elektřiny, je ceník POHODA. Ten nabízí cenu srovnatelnou s cenou ceníku STANDARD, která jasně patří mezi ty nejdražší. Oproti STANDARDU však zákazníkovi dodavatel účtuje i stálý měsíční plat ve výši 199,- Kč bez DPH místo běžných cca 60,-Kč měsíčně.

(Srovnání je vytvořeno vždy z ceníku na distribučním území ČEZ a bez DPH. Ceníky, ze kterých jsme čerpali: JubileumplusJubileum1810, Jubileum1801, Klasik0618, Standard1801, Pohoda1801)

Odstoupení od smlouvy a zajištění výhodnější ceny

Pokud vás dodavatel informoval o chystaných změnách s předstihem alespoň 30 dnů před jejich účinností, musíte stihnout odstoupit od smlouvy nejpozději 10 dnů před dnem zvýšením ceny nebo změnou smluvních podmínek. Když dodavatel na svou informační povinnost zapomněl nebo ji promeškal, lhůta pro odstoupení se prodlužuje na 3 měsíce od data zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek. Vzor výpovědi naleznete přímo na našem webu. Lepší cenu vám pak rádi pomůžeme zajisti přímo v chatu nebo emailem.

Cena elektřiny v roce 2019 s ceníkem Jubileum

Po 1.12.2018 dodavatel zveřejnil nejnovější ceníky. Stáhnout si je můžete přímo na stránkách dodavatele. Cena prakticky ve všech cenících osciluje kolem částky 1520,- bez DPH. Nejčastěji vyhledávanou cenou je pak cena Elektřiny v roce 2019 s ceníkem JUBILEUM PLUS, který zaniká a jeho uživatelé přejdou od 1.1.2019 na ceník JUBILEUM s cenou 1529,-. Bezmála 60% zdražení silové elektřiny je zaručeným vítězem v nárůstu ceny pro letošní rok.

Elektřina v roce 2019 ovšem není u Bohemia Energy jen ve znamení zdražování samotné komodity, nýbrž i ve zdražování stálého měsíčního platu. Kromě ceníku POHODA, který již loni disponoval měsíčním poplatkem 199,-, zvýšili všechny produktové řady svůj měsíční fixní poplatek. Řádově o 10 korun zdražili i produktové řady JUBILEUM, BASIC nebo GARANCE.

Související: 

>> Bohemia Energy zvedá cenu zákazníkům s ceníkem GARANT <<
>> Další vlna zdražování elektřiny - VEMEX, E.ON i X Energie oznámili zdražení <<
>> Dražší elektřina pro podnikatele. Zdražení oznámil E.ON i Bohemia Energy<<
>> E.ON: Od listopadu bude cena plynu o něco vyšší <<
>> E.ON zdražuje elektřinu na rok 2018 <<
Další příspěvky ze stejné kategorie


error

Pomohl vám tento článek? Dejte vědět i ostatním!